Sari la conținut
Prima pagină » Blog » Alegeri la filiala Arad a Asociaţiei Nevăzătorilor din România

Alegeri la filiala Arad a Asociaţiei Nevăzătorilor din România

Pe data de 19 iunie 2026 a avut loc, la Arad, Adunarea Generală electorală a filialei ANR Arad. Cei 16 delegați (din totalul de 19), proveniţi atât din mediul urban, cât şi din cel rural, au ales structura de conducere a organizaţiei pentru următorii cinci ani.
Pentru postul de președinte a fost ales Florin-Dorin Atimuț.
Din Consiliul Director vor mai face parte următorii: Adrian Benchea (prim-vicepreședinte), Daniela Borta, Adriana Poza, Ovidiu Homone (vicepreşedinţi), Carmen Sampek și Aurel Pătru (supleanţi). De asemenea, reprezentanţi ai filialei în Adunarea Generală naţională au fost desemnaţi Florin Atimuț (de drept) și Dumitru Daniel Ambrosi Balș.
Comisia de cenzori: Rosana Anca Puta – expert contabil, Tatiana Pătru și Carmen Olivia Rus – membri.
Mulțumiri speciale invitaților pentru participare și implicare în comisia electorală: Valentina Buzura – director general al DGASPC Arad, Mihaela Florentina Gavrilă-Ardelean – prof. univ. dr. în cadrul Universității „Aurel Vlaicu” din Arad, Gyongyi Macavei – AJPIS Arad, Flavius Șipoș – AJPIS Arad.
Procesul electoral a fost supervizat din partea Consiliului Director naţional de către vicepreşedintele ANR Virgil Lazăr.
Felicitări câştigătorilor şi mult succes în realizarea obiectivelor pe care şi le-au propus în folosul deficienţilor de vedere din judeţul Arad!
Sari la conținut